АУВ озвучила критичні зауваження щодо нової редакції законопроєкту 2207-1-д

Асоціація управління відходами озвучила частину критичних зауважень від учасників галузі поводження з відходами щодо нової редакції рамкового законопроєкту «Про управління відходами» 2207-1-д.

Конструктивна критика прозвучала від голови АУВ Ніколь Данилова на Національному форумі «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології».

Як зазначила Голова організаційного комітету заходу, голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко, Форум проводиться вже 9 рік, і весь цей час учасники (науковці, представники місцевого самоврядування, громадських організацій, профільних асоціацій) говорять про нагальну потребу в прийнятті рамкового закону «Про управління відходами», але далі обговорення законопроєкту справа майже не рухається.

Остання редакція законопроєкту, на думку учасників АУВ, не врегульовує основні питання галузі, навпаки: закладає умови для появи нових проблем. Зокрема:

Пропонується розмита та плутана термінологія, наприклад, 4 визначення для побутових відходів («побутові відходи», «комунальні відходи», «змішані комунальні відходи» та «побутові відходи виробників упаковки»), що суперечить Директиві ЄС та дає можливість маніпулювати поняттями та уникати відповідальності.

Законопроєкт встановлює привілейовані умови для організацій розширеної відповідальності виробника (ОРВВ), не пропонує відповідальність ОРВВ за невиконання зобов’язань, цільових показників з рециклінгу. Це робить неможливою появу прозорої системи управління відходами.

Законопроєкт не підтримують представники органів місцевого самоврядування (ОМС), тому що він встановлює ряд додаткових зобов’язань для ОМС, не даючи інструментів для їх виконання; пропонується передати тарифоутворення НКРЕКП, що суперечить політиці децентралізації.

Пропонується встановлювати ціну на послугу управління відходами не більше 1% мінімальної заробітної плати. Хоча вона повинна формуватися за ринковим принципом, як і вартість будь-якої послуги/товару. Прив’язка до національних індикаторів стане перешкодою для надання якісних послуг з управління відходами. Багато населених пунктів, очевидно, продовжать везти відходи на полігони/сміттєзвалища.

Всі зауваження та пропозиції АУВ увійшли до резолюції Форуму, яка була направлена голові комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування Олегу Бондаренко також окремим листом  надіслана депутатам згаданого комітету ВРУ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *